اعتباربخشی به مدارک فنی و حرفه ای از سیاست های بین المللی است

01 فروردين 1396 نویسنده :  

کوروش پرند در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران افزود: اعتبار بخشی به مدارک سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سطح بین المللی از جمله سیاست های حضور موثر در عرصه های بین المللی است که در این زمینه رایزنی های متعدد و مذاکرات موثری صورت گرفته است.

وی افزود: تعدادی از حرفه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای با استانداردهای روز جهانی مطابقت داده می شوند و منجر به انعقاد تفاهم نامه هایی برای بین المللی کردن مدارک تعدادی از حرفه های مهارتی با توجه به نیاز کشور خواهد شد.

رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور خاطر نشان کرد: با توجه به آنچه گفته شد و اقداماتی که در حال انجام است مدارک مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در بسیاری از کشورهای آمریکا،‌کانادا، اتحادیه اروپا و نیوزلند و غیره اعتبار پیدا می کنند.

در ادامه پورعباس رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای و جامع علمی کاربردی هدف دستگاه های متولی آموزشهای مهارتی را تحقق عملی سازمان ملی مهارت و فناوری دانست و اظهار داشت: محور عمده کار سازمان ملی مهارت و فناوری اجرای نظام صلاحیت حرفه ای است.

وی در ادامه تصریح کرد: یکی از محورهای دیگر و مهم کار سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور آموزشهای تکمیلی بین سطوح تحصیلی است.

پورعباس تاکید کرد: باید در حوزه آموزش های تکمیلی بین سطوح تحصیلی به صورت استانی و با توجه به ویژگیهای بومی برنامه ریزی شود که سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در این امر خطیر نقش بسیار حساس و کلیدی بر عهده دارد.

در پایان شریعت نژاد مدير کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران،‌با اشاره به اینکه 55 میلیارد ریال برای تسهیلات مشاغل خانگی به متقاضیان در استان مازندران اختصاص یافته اظهار داشت: سه هزار و 125 پرونده در همین زمینه تشکیل و به بانکهای عامل ارسال شده است.

وی افزود: در اجرای مصوبات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان و حسب دستور استاندارد برای تسهیل و تسریع پرداخت تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی با تمامی بانکهای عامل استان جلساتی برگزار شده است.

شریعت نژاد خاطر نشان کرد: روان سازی پرداخت تسهیلات تسریع در پرداخت تسهیلات و ارائه آمار شفاف و دقیق و اطلاع رسانی به متقاضیان از مهمترین مباحث مطرح شده بوده است

0 نظر 259 بازدیدها
آموزشگاه تکلیس

آموزشگاه آزاد علمی فنی و حرفه ای تکلیس

برگزار کننده دوره های آموزش طب سنتی ، داروسازی ، اعمالی یداوی و کشت بافت گیاهان دارویی

وبگاه: www.taklis.ir

نظرات

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

با ما در ارتباط باشید

آموزشگاه تکلیس برگزار کننده دوره های تخصصی طب سنتی و داروسازی.

  • آدرس: قم ،صفاییه،ک19،فرعی اول سمت چپ،پ30
  • تلفن: 02537849424
  • ایمیل: info@taklis.ir
  • کانال تلگرام: taklis@
بالا
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده می کنیم. جزئیات بیشتر...